MODE2Joy / Google+ / Facebook / YouTube / Twitter / Main

MODEontheROAD

Fans reports the concerts

Some Great Reward Tour: Warszawa

Tour Diary / Crew on Tour / Song Index / Top Index / FAQ / Wiecor Bootleg Trade
Exciter Tour In My Eyes / Fans reports the concerts / Blog MODE2Joy: Exciter Tour

_

Fans reports the concerts

_

1985.07.30 Warszawa - opowieść Kanaritza

Koncert w Warszawie 1985.07.30 to było wydarzenie! Pamiętam gorące przygotowania, układanie włosów dobieranie koszulki i tani alkohol. W tamtych czasach mając 17 lat byłem zakochany w depeche MODE po uszy. Zresztą zdążyłem zarazić tym całe podwórko, no! prawie całe. Było nas 12 - stu świetnych chłopaków tworzyliśmy zgraną paczkę, ale dzieliliśmy się na mniejsze grupki jak zwykle, to kwestia charakterów, tak, więc spotykaliśmy się w większości u Kszyśka (otwarty dom), rodzice bardzo tolerancyjni niezła jazda, spotykaliśmy się i słuchaliśmy muzyki od J.M. Jarre i Tangerine Dream po przez Kraftwerk, ANohaville, Thomson Twins, Visage, New Order, Blamange, Propagande po depeche MODE.

więcej...

 

1985.07.30 Warszawa - opowieść daRka

Warszawa przywitała nas upałem. Na słupach w okolicy Centralnego były porozwieszane plakaty informujące o koncercie. Była też informacja, że w Domach Towarowych Centrum (albo Wars, albo Junior) będą sprzedawane bilety. Udaliśmy się tam i byliśmy pierwsi w kolejce. Kolejka szybko się wydłużała. O ustalonej godzinie przyszedł starszy pan. Rozłożył turystyczny stolik. Postawił na nim metalową kasetkę, wyjął plakat i zaczął sprzedawać bilety.

więcej...

 

1993.06.18 Praga - opowieść Jacka

Doskonale pamiętam jak to się wszystko zaczęło. Krótko po premierze Songs Of Faith And Devotion, zostaje ogłoszone Devotional Tour. Wtedy w 1993 roku jedynym źródłem informacji był Raport Coca-Coli na MTV oraz ichnia telegazeta. I nagle pojawia się: depeche MODE zagra w Pradze! Przez moją głową przemknęła myśl, że może wreszcie jest to szansa zobaczenia swoich idoli na żywo. Jednak poziom adrenaliny skoczył, gdy w telegazecie na TVP1 pojawiła się informacja, że jakaś firma z Opola organizuje przejazd na ten koncert. Nie było innego wyjścia, jak obdarzyć ją kontrolowanym zaufaniem i rozpocząć przygotowania ;-)

więcej...

 

1993.06.18 Praga - opowieść Jogiego

Dane mi było być 10 lat temu na koncercie w Pradze, jednak prawie okupiłem to zawałem serca. I nie chodzi mi tylko o wrażenia jakie przeżyłem na koncercie a o niesamowitą podróż do Pragi. Ci, którzy jechali z Opola doskonale pamiętają jak to się odbywało: 7-8 rano podjeżdżał autokar za autokarem i kolejne grupy udawały się w wesołą podróż. Po wyjeździe 4-go autobusu nasza ostatnia grupa czekała wesoło -na początku- na swoją kolej. Niepokój zakradł się koło południa, kiedy dalej tkwiliśmy przy dworcu, a po transporcie ani śladu.

więcej...

 

1993.06.18 Praga - opowieść Seby

Ach, to były czasy. Ja pamiętam, że jak już dostałem zgodę od rodziców na finansowanie wyjazdu na koncert i zapłaciłem za wyjazd [ze starą wrocławską TV Echo] to przez jakieś 3 tygodnie do wyjazdu mało spałem [...] jak tu spać jak się człek martwi czy autobus przyjedzie i czy nie będzie jakiś kłopotów z dojazdem etc. W dodatku pamiętam, że wtedy jakoś w kwietniu zapłaciłem za prenumeratę BONG i tam jak byk było, że koncert jest jakoś 28 czerwca. No i to była totalna zmyłka bo wtedy nie było sieci żeby skorygować.

więcej...

 

2001.08.29 Ryga - opowieść Darryla

Po krótkiej przerwie depeche MODE pojawia się bez Gahan'a. Ta piosenka należy do Martin'a. Śpiewa (wspaniale, jak zawsze) Home [83], później wchodzi Dave. Grają kolejno Clean [75], Black Celebration [82] oraz Never Let Me Down Again [84], podczas którego wszyscy zgodnie machają ramionami. W połowie piosenki Dave stwierdza: Musimy już iść. Fani opowiadają: NIE!!!, na co Dave po raz kolejny Powiedziałem, że musimy już iść. Wszyscy: NIE!!!. To ja idę... - stwierdza Dave i chowa się na chwilę w rogu sceny. Kiedy kończy się Never Let Me Down Again [84] zespół już na dobre żegna się z publicznością, dziękuje za wspaniałe zachowanie.

więcej...

 

2001.09.02 Warszawa - opowieść Fuego

Stojąc tak na deszczu w ścisku przed bramką z wykrywaczem metali, różne myśli chodziły mi po głowie. Ekscytacja mieszała się z niepokojem, skacząca adrenalina z bezsilnością. Na szczęście po wielu perypetiach pokonaliśmy razem ze Stefo tą parszywą formę odizolowania nas od sennych marzeń, które zaraz miały się spełnić na widocznej już dokładnie, choć jeszcze nie w pełnej okazałości scenie. Niestety, a może na szczęście, mój przyjaciel musiał zostawić kilka rzeczy w depozycie, co okazało się później zbawienne dla ich dalszej egzystencji. Mimo wszystko nie to było już w tej chwili najważniejsze.

więcej...

 

2001.09.02 Warszawa - opowieść Filipa

Organizatorzy tradycyjnie nadają się na zsyłkę na Sybir, ale to inna sprawa. Bardzo podobali mi się fani: tam, gdzie się znajdowałem, pełna kultura, żadnego przepychania się, żadnych wyzwisk i zadym. Spodziewałem się, że może być gorzej. Również wspomniane reakcje publiczności nie są czymś tak oczywistym na koncertach depeche MODE na świecie. Podsumowując: mam nadzieję, że to nie była ostatnia wizyta depeche MODE w Polsce. A komu się nie podobał zestaw utworów, to niech żałuje, że nie jeździł na poprzednie trasy.

więcej...

 

2001.08.31 - 09.02 Warszawa - opowieść Natalii

Facet przemókł mi doszczętnie i drżał niczym chomik przed odkurzaczem. Martwiłam się o niego. Starałam się uwagę moją podzielić na dwa. Byłam w stanie dla niego wyjść ze Służewca, aby się nie rozłożył, a on był w stanie dla mnie drżeć z zimna by zostać na tym koncercie, wiedząc jak się cieszyłam z przyjazdu depeche MODE i tego biletu. I tak mimo wszystko czułam się szczęśliwa. Miałam koncert i ukochanego faceta w zasięgu ręki. Dwie drogie mi „rzeczy”. Spełnił moje marzenia. Zaprowadził mnie tam, gdzie sama pewnie bym nie dotarła. Całował mnie wtedy kiedy Dave zaśpiewał Freelove [83] – utwór dla nas o bardzo osobistej barwie. Czy kobieta może chcieć czegoś więcej? Ukochaną kapelę, ukochanego faceta i wzruszenie when the body speaks...

więcej...

 

2001.10.08-09 Paris - opowieść Miniosa

Zamurowało nas, nie wiedziałem co robić! A Dave najwyraźniej zdziwiony też osłupiał!! Polska flaga wisi na mikrofonie w hali Bercy!!! Powiedział tylko GOOOD SHOOOT!!! i prawą ręką ściągnął flagę z mikrofonu odrzucając ją na bok. Ten moment tak utkwił nam w pamięci, że jak to opisuje trzęsą mi się ręce!!! spełniło się moje kolejne marzenie!!! Haven Can You See What I See!!! Mam tylko nadzieje że tego nie wytną i na DVD będziemy mogli wszyscy podziwiać polską flagę na mikrofonie Dave'a!!! Zespół pożegnał się ukłonami i całusami!!! Zeszli ze sceny, a my jeszcze nie mogliśmy uwierzyć w to co się stało. Kilku Francuzów przybijało ze mną piątki i mówiąc Mr. FLAG! Na nogach jak z waty, spoceni i bardzo spragnieni po zakupie bardzo drogiej wody wróciliśmy do hotelu.

więcej...

 

2001.10.10 Paris - opowieść Miniosa

Ponieważ ja i Lidzia nie palimy i jesteśmy przeciwnikami tego typu używek, nie zadowoliliśmy Martin'a ;-( tylko jakiś koleś miał fajki o jakie mu chodziło, miał satysfakcje w postaci przypalenia Martinowi. Po krótkim Thanx! Martin odwrócił się i pomaszerował do samochodu, który po chwili odjechał. Dave wyszedł kilka minut za Martin'em ale z uśmiechami schował się w limuzynie wraz z Kessler'em. Pomachał nam, pokiwał głową i odjechał. Wszystko co przeżyliśmy w tym pamiętnym tygodniu zapamiętamy do końca naszych dni.

więcej...

_

comments powered by Disqus

_


Tour Index

Early Days

Speak & Spell Tour

See You Tour

A Broken Frame Tour

Construction Tour

Some Great Reward Tour

Black Celebration Tour

Music For The Masses Tour

World Violation Tour

Devotional Tour

Exotic / US Summer Tour

Ultra Promo Shows

The Singles Tour 86 98

Exciter Tour

Touring The Angel

Tour Of The Universe

The Delta Machine Tour

1979-1981

1981-1982

1982

1982-1983

1983-1984

1984-1985

1986

1987-1988

1990

1993

1994

1997

1998

2001

2005-2006

2009-2010

2013-2014


Tour Diaries

Devotional Tour

The Singles Tour 86 98

Exciter Tour

Tour Of The Universe


Blog MODE2Joy.pl

Ogólnie o koncertowaniu depeche MODE


© [MODEontheROAD.com] Team 2009 - 2014 | version 4.5 | Contact: e-mail |